USA Niewypłacalne ?

– Amerykański Sekretarz Skarbu Pani Janet Yellen, powiedziała, że tylko do 1 czerwca jest wystarczająca ilość pieniędzy żeby amerykańskie państwo dalej mogło operować. Po 1 czerwca, jeśli nie będzie kompromisu Bidena z republikanami, rząd zacznie zamykać poszczególne departamenty. Także mamy datę.
– Joe Biden, powiedział, że nie zamierza prowadzić negocjacji z republikanami, co podniesienia limitu kredytu rządu USA, „kongres ma obowiązek podnieść limit kredytu bez żadnych warunków”. Także, z tego będzie wiele iskierek, a może nawet pożar.
– Gen. Rajmund Andrzejczak, „my po prostu nie mamy amunicji”, Andrzejczak podchodzi pesymistycznie do wojny na Ukrainie, ponieważ Rosja, „ma bardzo duże zaplecze”, a politycy europejscy nie kwapią się z decyzjami, żeby zacząć produkować więcej amunicji i przestawić nasze kraje na wojnę. To jest właśnie mój argument, który ja staram się przekazać od początku tej wojny, jak Ukraina ma wygrać tą wojnę, Ukraina nie ma armii, żeby pokonać Rosjan, a my w Europie nie przestawiamy się na wojnę, wszyscy oglądają Netflix i chodzą na mecze, nikt nie robi amunicji, armat i czołgów, nie ma mobilizacji. Największa inwestycja zachodu, to medialna propaganda, pranie mózgów ludziom, że Rosja słaba i nie umie strzelać i czołgi się psują.
– Dowódca wojsk amerykańskich w Europie Gen. Christopher Cavoli, podczas przesłuchania w amerykańskim kongresie powiedział, że; „ogólnie, armia rosyjska nie poniosła większych strat w tej wojnie, i jest silniejsza jak przed wojną”.
– Dowódca grupy Wagner, Yevgeny Prigozhin, zagroził wycofaniem swoich wojsk z miasta Bakhmut, jeśli jego wojska nie zostaną zaopatrzone w więcej amunicji.
– Stany Zjednoczone zmieniają bazę dla swoich 19 strategicznych powietrznych tankowców. Powidz koło Gniezna będzie ich nowym „domem” , a przeniosły się tam z bazy w Niemczech.
– Glenn Greenwald; „największą ofiarą wojny na Ukrainie są setki tysięcy młodzieży ukraińskiej która została rozerwą na przez rosyjskie bomy, Zachód używa ich jako mięso armatnie”.
– Rupert Murdoch oraz Son Lachlan spotkali się z Volodymyrem Żeleńskim, jeszcze przed zwolnieniem Tuckera Carlsona z Fox News, wczoraj Ukraiński Rząd, ponownie opublikował listę zachodnich dziennikarzy którzy nie są zwolennikami wojny i propagują „rosyjską propagandę”, na liście są też amerykańscy politycy, którzy nie chcą finansować dalej wojny.
– Po odejściu Tuckera Carlson z Fox News, znacznie spadła oglądalność Fox, nawet programy które nie mają nic wspólnego z Tucker Carlson, znacznie obniżyły swoje loty. Sean Hannity, który był w cieniu Carlsona, oglądalność jego programów spadła z 2.5 mil do 1.7 mil. wszystkie programy na Fox zanotowały spadki.
– Papież Franciszek powiedział, że Watykan jest częścią bardzo tajnych negocjacji pokojowych Rosja – Ukraina.
– Bloomberg podaje, że Europa kupuje rekordowe ilości rosyjskiej ropy… za pośrednictwem Indii! Indie kupują ropę od Rosji, następnie jest ona sprzedawana do Europy, jako paliwo płynne. Jestem przekonany, że najwięksi zwolennicy „rosyjskich sankcji” na zachodzie zarabiają na tym najwięcej, a największym stratnym jest rolnik, emeryt, pani co pracuje w Biedronce. Biznes się kręci.
– First Republic Bank, został zlikwidowany, JP Morgan Chase przejął aktywa FRB. Czyli olbrzymi bank stał się jeszcze większy, a mniejszy bank został zlikwidowany, tego należy spodziewać się więcej.
– JP Morgan Chase prezydent, Jamie Dimon powiedział, że amerykański system finansowy jest bardzo silny i odporny na kryzys.
– Rzecznik prasowy BD, Pani Karine Jean-Pierre, powiedziała, że administracja Bidena jest dość pewna, że więcej banków już nie upadnie.
– Ktoś wrzucił „koktajl Mołotowa” do Domu Rosyjskiej Kultury na Cyprze, pożar został ugaszony, straty nie są zbyt duże. Rząd cypryjski prowadzi dochodzenie, Rosjanie nawet wydali komunikat, gdzie padły miłe słowa w kierunku cypryjskiego rządu. W Warszawie, władze polskie, wyłamały dzwi łomem i zajęły rosyjską szkołę, Rosjanie straszą o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Polska.
– Agencja ratingowa Fitch, obniżyła notowania Francji z AA na AA-. Ostatni raz Francja miał AAA, w roku 2013.
– Donald Trump pojawi się na CNN, 10 maja CNN planuje transmisję ze spotkania wyborczego w stanie New Hampshire. Spotkanie ma być „na żywo” i Trump ma odpowiadać na pytania wyborców, także może być ciekawie.
– Kolejna skrajnie lewicowa gazeta ogłasza bankructwo, spółka medialna „Vice”, która swego czasu była warta ponad $5 MLD, nie znalazła nowego inwestora i zamyka drzwi. Ich rolę przejął amerykański mainstream, jak NBC, CNN czy Fox.
– Kansas, jako pierwszy stan w amerykańskiej unii, zdefiniował płeć jako; „płeć osoby przy urodzeniu”,… przecież to takie proste i po co to komplikować.
– Pentagon powiedział, że mają na radach kolejny biały balon, faktycznie ostatnie wiele tygodni było bardzo nudno, czas na kolejne balony.
– Dzisiaj spotkanie PP w Warszawie na Pradze. Zapraszam !
ŹRÓDŁO: https://www.facebook.com/KalbarczykArtur
Wiedza to podstawa;