Stanąć na własnych nogach

Staszek do września ubiegłego roku wiódł normalne życie. Cieszył się dobrym zdrowiem i pracował na budowie. Pewnego dnia skaleczył się w nogę. Niegroźnie, jak się z początku wydawało. Ale rana nie goiła się i po kilku dniach Staszek stracił przytomność. Nazajutrz obudził się bez nogi. Przyczyna: cukrzyca.

Amputacja radykalnie zmieniła jego życie. Stracił pracę i mieszkanie. Musiał nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Aby nauczyć się chodzić, Staszek otrzymał prostą protezę, która nie spełnia już swojej funkcji. Teraz w życiu Staszka pojawia się nadzieja na zdobycie pracy i uzyskanie pełnej samodzielności. Nowy start ułatwiłaby mu nowa proteza, która, choć niedroga, jest dla niego nieosiągalna. Nadzieja na samodzielność podszyta jest jednak obawą, czy uda się pokonać przeciwności i fizyczny ból.

Staszek nie czeka na cud. Próbuje zebrać pieniądze na nową protezę z pomocą fundacji, ale działa też sam, angażuje innych ludzi. To jednak nie wystarcza. Apelujemy o wsparcie wysiłków Staszka. Jest on pewien, że będzie umiał odwdzięczyć się, gdy tylko stanie na nogi. Dosłownie i w przenośni...

Pomóc Stanisławowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2208 pomoc dla Stanisława Urbaniaka”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Stanislaw:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2208 Help for Stanislaw Urbaniak”

źródło: Telewizja Warta