Hawley to pierwszym senator który będzie kwestionował wyniki Kolegium Wyborczego USA

Hawley to pierwszym senator który będzie kwestionował wyniki Kolegium Wyborczego USA
Senator Josh Hawley (R-Mo.) powiedział, że sprzeciwi się podczas liczenia procesu głosowania Kolegium Wyborczego w dniu 6 stycznia, stając się pierwszym senatorem, który potwierdził, że ogłosi protest.

"Nie mogę głosować, aby potwierdzić wyniki kolegium wyborczego w dniu 6 stycznia bez podnoszenia faktu, że niektóre stany, zwłaszcza Pensylwanii, nie przestrzegały przepisów wyborczych, " Hawley napisał w oświadczeniu w poniedziałek. "I nie mogę głosować, aby certyfikować bez wskazanie bezprecedensowych wysiłków mega-korporacji, w tym Facebook i Twitter, ingerować w te wybory, na poparcie Joe Biden", dodał.

Powiedział, że Kongres powinien zbadać zarzuty oszustwa wyborczego i upewnić się, że przyszłe wybory są bezpieczne.

Według republikanina z Missouri obie izby nie działały w odpowiedni sposób.

"Z tych powodów, Hawley kontynuował: "Będę postępować zgodnie z tą samą praktyką, jaką demokraci członkowie Kongresu mieli w przeszłości i sprzeciwili się podczas procesu certyfikacji w dniu 6 stycznia, aby podnieść te krytyczne kwestie."

Hawley zauważył, że Demokraci sprzeciwili się podczas wyborów w 2004 i 2016 roku "w celu podniesienia sprawę" o integralność wyborów. "Byli chwaleni przez demokratyczne przywództwo i media, gdy" sprzeciwił, Hawley dodał, mówiąc, że "mieli do tego prawo", a Republikanie zaniepokojeni uczciwością wyborów w wyborach 3 listopada "mają prawo zrobić to samo".

W ciągu ostatnich kilku tygodni, Rep Mo Brooks (R-Ala.) i innych prawodawców House GOP zobowiązały się do sprzeciwu wobec liczenia głosów Kolegium Wyborczego podczas wspólnej sesji Kongresu.

Ich wysiłek wymaga senatora i członka Izby, które mogłyby wywołać serię debat przed głosowaniem w sprawie tego, czy poświadczyć stanowe głosowanie Kolegium Wyborczego zatwierdzić.

Niektórzy członkowie kierownictwa GOP, w tym większość Bat John Thune (R-SD), powiedział, że ich wysiłki są skazane na niepowodzenie.

I w ciągu ostatniego weekendu, Rep Adam Kinzinger (R-Ill.), w komentarzach szeroko nagłośnione przez serwisy informacyjne, o których mowa wysiłku Brooks jako "oszustwo."

Inny Republikanin, senator John Cornyn (R-Texas), powiedział, że próba zakwestionowania głosów jest nieprawdopodobna.

"To w zasadzie przechodzi przez ruchy," Cornyn powiedział, zgłaszane The Hill. "To daremne ćwiczenie."

Ale Brooks, ze swojej strony, wskazał, że "dziesiątki" członków Izby go wesprą . "Mamy zamiar sponsorować i współsponsorować sprzeciwy do głosowania Electoral College zwraca," Brooks powiedział Fox News w dniu 28 grudnia.

W poprzednim wywiadzie dla programu The Epoch Times American Thought Leaders, Brooks powiedział, że wierzy, że głosowanie w Kolegium Wyborczym może zostać odrzucone, a wybory mogą ostatecznie zostać rozstrzygnięte w Izbie Reprezentantów.

Były senator Kalifornii Barbara Boxer "próbował uderzyć Ohio george Bush z powrotem w 2005 roku, więc nie jest to niezwykłe," Brooks powiedział w wywiadzie dla Fox Business w dniu 15 grudnia. "Prawo jest bardzo jasne, Izba Reprezentantów w połączeniu z Senatu Stanów Zjednoczonych ma prawo do przyjęcia lub odrzucenia wyborów Kolegium wniosków głosowania z państw, które mają takie wadliwe systemy wyborcze, że nie są one godne naszego zaufania."

Nowy Kongres ma zostać zaprzysiężony 3 stycznia.

źródło: ntd.com