Zarzut dla właściciela firmy produkującej karmę dla zwierząt

Czwarta osoba usłyszała zarzut w związku ze śledztwem prowadzonym przez funkcjonariuszy stołecznej delegatury CBA. Postępowanie dotyczy podejrzenia nieprawidłowości w związku z wydaniem decyzji zatwierdzających zakład wytwarzający karmę dla zwierząt.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Radomiu śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz byłego Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grójcu. Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości w związku z wydaniem decyzji zatwierdzających zakład wytwarzający karmę dla zwierząt. W ramach tego postępowania zarzut pomocnictwa poświadczenia nieprawdy w dokumencie w celu uzyskania korzyści majątkowej usłyszał właściciel firmy z branży żywieniowej działający na terenie województwa mazowieckiego. To czwarta osoba podejrzana w tym śledztwie.

Wcześniej agenci CBA zatrzymali trzy osoby. Wśród nich znaleźli się były Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii oraz były Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grójcu, którzy usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Zatrzymano także pracownika Powiatowej Inspekcji Weterynarii w Grójcu, który jest podejrzany o poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Wobec podejrzanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze, w tym zakaz wykonywania czynności na dotychczasowych stanowiskach.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA