Jesteś tutaj
Home > Aktualności > Wracamy do wody, bo od niej wszystko się zaczęło

Wracamy do wody, bo od niej wszystko się zaczęło

Zanim zdecydowałem się poruszyć temat wody, musiałem spotkać się we Wrocławskim Porcie Technologicznym z prof. Igorem Elklinem, fizykiem, specjalistą od wyładowań jarzeniowych i plazmy. Chciałem bowiem usłyszeć z najbardziej kompetentnych ust rzeczy, co do których miałem wątpliwości, czy nie są tylko fantazją szalonego naukowca.

WPT to nasze centrum innowacyjnej gospodarki, które zajmuje się wieloma zagadnieniami, w tym najbardziej rozpoznawalnym grafenem. Kompleks budynków i laboratoriów robi duże wrażenie.

Zacznijmy więc od faktów.

Struktura wody to nie jest zwykła mieszanina cząsteczek, wynika to z polarności wiązań oraz obecności zarówno izotopów wodoru, jak i tlenu . Tylko jeden izotop wodoru – prot i 2 izotopy tlenu są biologicznie neutralne i nie wywołują zmian w strukturze przestrzennej wody. A ma to ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmów żywych.
Obecność radioaktywnych izotopów powoduje, że tzw. klastry wody zwiększają swoje wymiary z poziomu nanometrów do mikrometrów.
Klastry to są zorganizowane struktury przestrzenne cząsteczek wody tworzące się wskutek ich przyciągania.
Czy można sobie wyobrazić, że klaster wody o średnicy rzędu mikrometrów ma wielkość porównywalną z krwinką czerwoną ?
Okazuje się, że tak, bo krwinka czerwona ma wymiar 7 mikrometrów.
Od roku 1945 do 2010 zawartość toksycznego izotopu wodoru – deuteru, wskutek prób atomowych wzrosła w wodzie 50x.
Woda ulega recyrkulacji w atmosferze i nie zna granic państwowych.

Megaklastry wody powodują ogromne zmiany w spełnianiu przez nią podstawowych funkcji życiowych. I to zmiany bardzo niekorzystne.

Konsekwencje „megaklastrowej” budowy wody:

1. Zmniejszenie zdolności przenikania przez błony i kanały komórkowe, a więc gorsze nawodnienie wewnątrzkomórkowe.
2. Zmniejszona zdolność rozpuszczania i wydalania toksyn z organizmu.
3. Zmniejszona zdolność transportu substancji odżywczych, w tym tlenu i wydalania dwutlenku węgla.
4. Zwiększenie lepkości i gęstości krwi, a więc problemy z przepływem w naczyniach włosowatych, których konsekwencją jest m.in. nadciśnienie tętnicze, choroby naczyń obwodowych, zwiększona gotowość zakrzepowa, a więc udary mózgu, zawały mięśnia sercowego.
5. Aktywność wolnorodnikowa, która powoduje zwiększone zapotrzebowanie na naturalne przeciwutleniacze, a której konsekwencją są wszelkie procesy zapalne, w tym z autoagresji, alergie, miażdżyca.
6. Zmiany w strukturze przestrzennej DNA, które są odpowiedzialne za choroby o podłożu genetycznym i onkologicznym.
7. Megaklastry wody otaczają płaszczem ochronnym najbardziej toksyczny metal ciężki, tj. rtęć, uniemożliwiając praktycznie usunięcie go z organizmu za pomocą związków chelatujących: kwasu alfaliponowego, DMSA i DMPS.
Rzecz dotyczy również innych metali ciężkich.

Moje pytanie na koniec tej części wykładu brzmi: Czy przypadkiem w tym, co napisałem powyżej nie mieszczą się przyczyny wszystkich chorób ? Czy nauki podstawowe nie powinny być obligatoryjnie zapraszane do współpracy z medycyną ?

Temat jest na tyle obszerny, że będę go rozwijał stopniowo, a dzięki przychylności i otwartości prof. Igora Elklina, będę mógł się dzielić z Wami tą fascynującą wiedzą…

Cdn.

 

Maciej Brzeziński

Podobne artykuły

Top