UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT.

Od 25 marca na ulicach powiatu konińskiego będzie można usłyszeć komunikaty o treści: „ Szanowni państwo tu policja! W związku ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o nie grupowanie się aby zminimalizować ryzyko zarażenia. Apelujemy, zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie nasze oraz najbliższych”.
Informujemy, że zadaniem tych komunikatów jest przypominanie mieszkańcom o podstawowych środkach bezpieczeństwa takich jak: nie wychodzenie bez potrzeby z mieszkań lub domów, zachowania odpowiednich odległości od siebie oraz nie grupowanie się.

Jak wiemy obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wymusza na wszystkich powzięcie szczególnych środków ostrożności. Część społeczeństwa reprezentuje bardzo dobrą postawę stosując się do wszystkich zaleceń, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Są też w śród ludzi osoby mniej roztropne do których właśnie będą kierowane nasze komunikaty.

Prosimy więc o zachowanie spokoju i potraktowanie naszych działań jako profilaktyczne.
źródło: konin.policja.gov.pl