Trump prosi Muska o udostępnienie plików

Były prezydent Donald Trump jest najbardziej znaną postacią, która zwróciła się do prezesa Twittera, Elona Muska, z prośbą o informacje dotyczące wcześniejszych działań egzekucyjnych podjętych przeciwko niemu przez poprzedni zespół zarządzający.

Trump został zawieszony na platformie w styczniu 2021 r. po zamieszkach w budynku Kapitolu USA po tym, jak został oskarżony o „podżeganie” do przemocy, a teraz chciałby, aby Musk, który publikuje szereg wewnętrznych komunikatów za pośrednictwem pary dziennikarzy ponad tydzień, aby ujawnić wewnętrzne mechanizmy stojące za decyzją o trwałym wyrzuceniu go z Twittera.

Prośba 45. prezydenta pojawiła się po tym, jak dziennikarze Matt Taibbi i Bari Weiss ujawnili, że platforma utrzymywała „tajne czarne listy” użytkowników w celu „blokowania cienia” – lub ograniczania ich zasięgu.

„ELON: Publikacje na Twitterze są rewelacją, ponieważ pokazują, w bardzo potężny sposób, nielegalną zmowę FBI i„ Sprawiedliwości ”, napisał Trump na swojej platformie Truth Social. „To, na co wszyscy NAPRAWDĘ czekają, to informacje na Twitterze i proces myślowy prowadzący do czasu tak zwanych „wyborów” i ostatecznie „deplatformowania” prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wielki moment w historii. Dziękuję Ci!

Po zamieszkach na Kapitolu Twitter na stałe zbanował Trumpa, twierdząc, że naruszył politykę platformy „Gloryfikacja przemocy”.

źródło: conservativebrief.com

SPONSOR dnia: