Szok pozytywny – walka w “cyberprzestrzeni”

Antoni Macierewicz w sposób przystępny wyjaśnia na czym polega walka w “cyberprzestrzeni”. W jego wypowiedziach jest co prawda sporo uproszczeń i (trochę rażące nas) nieprawidłowe używanie słowa “cybernetyka” — ale można to wybaczyć, biorąc pod uwagę grupę docelową programu (osoby nietechniczne).

W wypowiedziach Macierewicza znalazło się także kilka nieścisłości (staramy się skorygować je poniżej), ale generalnie, jak na “nietechnicznego” i “polityka”, to zrozumienie tego tematu przez Antoniego Macierewicza jest ponadprzeciętne. Życzylibyśmy Polsce, żeby każdy z polityków miał taki poziom świadomości tych zagadnień, co Macierewicz.

Nie można tu oczywiście zapominać, że wiedzy Macierewiczowi dostarczali przez czas sprawowania przez niego funkcji ministra obrony narodowej różni eksperci; zarówno z MON-u jak i innych służb, firm i instytucji. Ci eksperci mogą sobie teraz pogratulować. Jak widać na nagraniu, nauka ewidentnie nie poszła w las. Od czasu wpadki z “dzwoniącym Putinem” (por. Dowcip internautów sparaliżował telekonferencję Macierewicza) sporo się zmieniło. Brawo, koledzy!

źródło: NIEBEZPIECZNIK