SMART7TEAM i 3D w AKCJI

Jesteśmy edukatorami nowych technologii dla najmłodszych. Z dumą i zaangażowaniem realizujemy program edukacji STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math)

Połączenie programowania z robotyką i konstruowaniem urządzeń to świeżo wyłaniający się trend. Według nas jest to najlepsza forma nauki nowych technologii łącząca programowanie, logikę i pracę grupową oraz dająca dzieciom ogromną świadomość technologiczną, co w połączeniu z kreatywnością tych młodych ludzi może stworzyć synergię, której do tej pory nikt nie uzyskał.

Powiązanie elementów nauki programowania ze sterowaniem robotami uatrakcyjnia proces uczenia się, podnosi motywację pokazując fizyczny efekt kodowania oraz rozwija pomysłowość uczniów. Większa dostępność drukarek 3D umożliwia zwiększenie nacisku na projektowanie i prototypowanie nowych urządzeń, a rosnąca popularność takich szeroko dostępnych elementów sprzętu elektronicznego jak mikro-kontrolerów Arduino czy miniaturowych platform komputerowych takich jak Raspberry Pi pozwoli uczniom tworzyć samodzielne interaktywne obiekty.

Z dużą dbałością podchodzimy do tego, aby przeprowadzane warsztaty były ciekawe, inspirujące i przepełnione zabawą. Spotykamy się z dziećmi w małych 3-4-osobowych grupach, by wspierać pracę zespołową i jednocześnie umożliwić każdemu dziecku pracę nad prawdziwymi projektami. Poznajemy teorię. Budujemy i programujemy roboty, drony, drukarki 3D. Szyjemy inteligentną odzież. Wymyślamy i wdrażamy rozwiązania Smart Home i Smart City. Pracujemy w grupach wiekowych, aby tworzyć wymarzone projekty w najlepszych technologiach przyszłości- Internet of Things, beacony i Bluetooth Smart, real-time databases (np. Google Firebase), drukarki 3D, inteligenta odzież – wszystko na częściach oryginalnych lub ich modyfikacjach Arduino, Raspberry Pi takich jak Adafruit Flora, Circuit Playground, Matrix Creator.

Dajemy dzieciom świadomość i szansę, aby mogły odnaleźć się w świecie nowych technologii. Dajemy im niezbędną wiedzę i narzędzia po to, aby te technologie odkrywać, kształtować i udoskonalać. Dajemy im możliwość zmieniania świata na lepsze za pomocą technologii.

Matematyka. Fizyka. Logika. Programowanie. Robotyka. Drony. Automatyka. Drukarki 3D. Inteligentna odzież. Internet Rzeczy. Technologia Bluetooth Low Energy oraz iBeacon.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=CVoTPQGgGXw[/embedyt]