Protest & głos mieszkańca – CIAMAJDAN 2016

Chciałbym nawiązać do wczorajszego protestu zjednoczonej PO Nowczesnej KOD SLD w Koninie w walce o wolne media:
Szanowna „zjednoczona opozycjo”, to co wyprawiacie nie mieścić się w głowie normalnemu człowiekowi, Wam chodzi tylko o jedno, władza, pieniądze, koryto tylko dla Was, i nic więcej, Wasze protesty i ich poziom merytoryczny, pozostawia wiele do życzenia!

Walczycie o wolne media?

Jakie? Niemieckie? Sama Platforma je zgermanizowała! Jak wy chcecie rządzić rejonem, województwem, państwem, Narodem, jak dla Was podstawowym hasłem protestu było skandowanie i wyśmiewanie Jarosława Kaczyńskiego „Jarosław głaszcz kota, to Twoja robota”. To jest wasz program? Tym chcecie wyborców zachęcić i przekonać? Tą żenadą ?

Macie jakieś pomysły na infrastrukturę, gospodarkę, rozwój, zmiany, poprawę bytu społeczeństwa? Czy trzeba Wam przypominać, gdy PO z PSL rządziło ostatnie lata, jak zakończyła się prywatyzacja Kopalni i Elektrowni Konin i jak teraz wygląda życie przykładowego konińskiego górnika i energetyka? Czy trzeba przypominać o zamknięciu oddziału elektrolizy Huty Aluminium Konin? Czy trzeba przypominać o inwestycji za 14 mln pt. Konińskie Bulwary i jeszcze słynniejszej toalecie. Czy trzeba przypominać o promowanym hicie, który miał wynieść Konin na wyżyny biznesu pt. Tramwaj Wodny, który obecnie jest niepotrzebnym obciążeniem finansowym dla miasta.

Czy w końcu doczekamy się ulicy Brunatnej w Koninie i nowych inwestorów którzy zainwestują w to miasto? Czy tylko hasło „dobra zmiana to kaszana” to jest maksimum waszych argumentów? Mieliście szanse i co ? Zmarnowaliście ją! A teraz siłą znowu do władzy chcecie dojść?

Była okazja się wykazać, nie zrobiliście tego, a teraz demokratycznie wybrany rząd chcecie zastąpić sobą w imię demokracji!!!

Czy Wy to w ogóle słyszycie ? Jakie demokracji ? Brukselskiej ?

Walczycie tylko o to co napisałem na samym początku! Kto przychodzi na wasze protesty? Gdzie są młodzi ludzie? Stoją po przeciwnej stronie i wytykają Wam błędy. 20 latkowie śmieją się z waszych haseł, oni są świadomi bardziej niż Wam się wydaje!

Waszym hitem było wystąpienie Pana, który opowiadał o brzózce ze smoleńska i ruskim samolocie jak to ruska brzózka wyrosła na polu, a potem ruski malutki samolocik w nią uderzył i jak to niezwykle cieszyło zebranych na proteście.

Śmiech jak na Kabaretonie w Mrągowie!

Tam zginęli ludzie, którzy mieli swoje rodziny!!!

A wychodzący z Waszego protestu uciekali bokami aby tylko twarzy nie było widać. Taki macie elektorat, który już się za was wstydzi!

Przychodzą tylko Ci, którzy walczą o wpływy w urzędach, na stanowiskach, emerytury, członkowie organizacji pozarządowych wspierani finansami z zagranicy, wszyscy którzy marzą o trwaniu tego systemu jak najdłużej…Żaden obywatel Naszego kraju o zdrowych zmysłach już nigdy Was nie poprze, nawet propaganda nie pomoże i to chyba było by na tyle 🙂

Wesołych Świąt 😀

autor: Tomasz Gałązka