Polityczna poprawność wiąże ręce zachodnim elitom

Radosław Żydok dla TVP Info: Polityczna poprawność wiąże ręce zachodnim elitom

Zachód Europy przyzwolił, czy też raczej stworzył warunki dla radykalizacji umiarkowanych muzułmanów. Polityczna poprawność nie pozwalała dostrzec problemu w zarodku, gdy jeszcze nie był on tak masowy. Zamiast jasnego wskazania, że pewne poglądy czy ideologie są złe i szkodliwe, elity przekonywały Europejczyków, że żyją w czasach końca historii, zwycięstwa liberalizmu i pacyfizmu.

Niestety, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te tezy i pokazała ich nieprawdziwość. Dziś więc zamiast powszechnej tolerancji czy akceptacji dla inności próbuje się nam sprzedać konieczność pogodzenia się z „nową normalnością”, wedle której zamachy terrorystyczne są „częścią życia w wielkim mieście”.
Obawiam się, że odpowiedzią na te problemy nie będzie żadne przyznanie się do winy, nie będzie uderzenie pięścią w stół i zmiana poglądów. Zamiast tego będziemy przeżywać powolną faszyzację zachodnich demokracji, wzmacnianie służb specjalnych i wojska, większą inwigilację. Elity się nie obudzą, bo zwykli Europejczycy ciągle  jeszcze śpią sen o zwycięstwie liberalnej demokracji.

źródło:  Fundacja Republikańska