Obrona Terytorialna online – ZAPISY

Obrona Terytorialna online

Dziś, 1 lipca 2016, oficjalnie rozpocznie funkcjonowanie internetowa podstrona Wojsk Obrony Terytorialnej na stronie mon.gov.pl.

Zawartość podstrony skierowana jest do wszystkich zainteresowanych ideą obrony terytorialnej oraz tych, którzy pragną włączyć się w jej tworzenie.

Poza podstawowymi informacjami na temat idei obrony terytorialnej zamieszczono m.in. informacje dotyczące rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej, obowiązków i zadań wynikających z przynależności do tej formacji oraz odpowiedzi na podstawowe pytania związane z jej tworzeniem.

Cyklicznie aktualizowane zakładki podstrony zawierać będą również najświeższe informacje z działalności związanej z tworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę:
http://mon.gov.pl/obrona-terytorialna/

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski.

Jeżeli jesteś osobą zdrową, sprawną fizycznie, posiadającą obywatelstwo polskie oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe i pragniesz wziąć na swoje barki współodpowiedzialność za bezpieczeństwo Polski zgłoś się do najbliższego WKU – tam dowiesz się jak wstąpić do jednostek obrony terytorialnej.

OT_grafika


OSTRZEGAMY

TANIE mięso armatnie, do walki na Ukrainie i w Syrii.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=cW0NEd2fL2o[/embedyt]