O jeden tunel za daleko

Konińskie Feministki  (Koniński Kongres Kobiet), organizują tzw STRAJK  KOBIET, będzie to przemarsz przez miasteczko konin, by zaprotestować „Wszystkie widzimy co się dzieje. Lada moment Sejm może zabrać nam i tak już restrykcyjne prawo do aborcji.”

Jesteśmy wkurzone. Przyłączamy się do ogólnopolskiego protestu 3 października ( poniedziałek) i wzorem Islandek przestajemy pracować. Mowa tu i o pracy zarobkowej, i o pracach domowych. Bierzemy wolne (urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie, urlop chorobowy , oddajemy krew, nie idziemy na zajęcia i do szkoły).

W tym czasie zachęcamy do wyprowadzenia psów ze schroniska na Gajowej, oddania krwi, spotkania z przyjaciółkami na mieście. Jeśli chcecie możemy zorganizować marsz, albo protest uliczny.

Zapraszajcie do udziału w wydarzeniu koleżanki, mamy, siostry, córki, ale i kolegów, mężów, ojców, braci i synów.

Wszystkie dziewuchy wspierają dziewuchy ! Jeśli idziecie do pracy to zachęcamy do ubrania się na czarno.”

OK, do momentu nawoływania na FB, wszystko było dobrze i bezpieczne, do czasu pojawienia się PLANU PRZEMARSZU:

Dziewczyny !
Trasa naszego marszu wygląda następująco :
Wyruszamy o godzinie 12.00 spod tunelu przy ulicy Chopina —-> przemieszczamy się ulicą Chopina do biura Prawa i Sprawiedliwości, tam zatrzymamy się na skandowanie haseł, przemówienia i złożenie wieszaków ——> wracamy tą samą trasą ( ulicą Chopina do tunelu) ——-> przechodzimy ulicą Dworcową , następnie ulicą Warszawską i mostem Toruńskim na Plac Wolności —-> przechodzimy pod biuro posła Jóźwiaka (Kukiz15) —-> następnie pod biuro posłów PiS —–> tam kończymy manifestację około godziny 15.00
Parę ważnych informacji:
1) ochraniać nas będzie Policja i Straż miejska
2) porządku będzie pilnować grupa wolontariuszy – odpowiednio oznakowana
3) PONAWIAMY APEL O BEZPARTYJNY CHARAKTER MARSZU
4) zachęcamy do wyprowadzenia psów ze Schroniska przy ul. Gajowej

Każdy, kto miał do czynienia z organizacją cywilnych form przemarszu, wie: Nie wprowadzamy grupy ludzi powyżej 6 osób do tuneli, które nie mają systemu wentylacji, wyjść awaryjnych, monitoringu HD co 15 metrów.

Widząc jaką trasę proponuje organizator (Koniński Kongres Kobiet) nasuwa się pytanie: Kto w Komendzie Miejskiej w Koninie, oraz KTO w wydziale spraw Obywatelskich w Koninie, pozwolił na taką trasę ?

blad-taktyczny

 Poseł Bartosz Józwiak, jako zastępca przewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych (ASW), może wezwać do Warszawy przed Komisję ASW Komendanta Policji w Koninie oraz Szefa Wydziału Spraw Obywatelskich i zapytać:  Co wiedzą nt. zabezpieczeń przemarszów w tunelach, regulaminu dla uczestników przemarszu (gdzie i ile dni wcześniej powinien być umieszczony taki regulamin?).


Każdy ma prawo do przemarszu, jednak musi być to odpowiednio zabezpieczone i objęte specjalnymi obostrzeniami,  zwłaszcza jeśli przemarsz odbywa się w tunelach. Organizatorzy opublikowali informację, że nad całością będzie czuwać Policja i Straż Miejska. Ktoś wydał ZEZWOLENIE, ktoś podpisał się pod planem złożonym w KM Policji w Koninie.

Co z tym ZROBI poseł ?

 

raport_dla_jozwiaka

 

 


TUNELE bywają bardzo NIEBEZPIECZNE !!!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=e7WwzkR6c1k[/embedyt]

 

KTO ZEZWOLIŁ na taką TRASĘ Przemarszu !?