Dramat Noworodków Przeznaczonych Na Handel

Już 70 dzieci urodzonych przez ukraińskie surogatki czeka na "odbiór"

Już 70 noworodków urodzonych przez ukraińskie surogatki czeka na odbiór przez rodziców obcokrajowców w jednym z kijowskich hoteli – podał program TSN.

Rzeczniczka praw człowieka Ukrainy Ludmyła Denisowa przekazała, że pewne pary czekają już na zgodę na wyjazd z Ukrainy.

Denisowa przekazała w czwartek na Facebooku, że pary z Chin i Hiszpanii wypełniły konieczne dokumenty i oczekują na pozwolenie od ukraińskiego MSZ na wyjazd z Ukrainy.

Niedawno ukraińskie media obiegło nagranie opublikowane na YouTube przez klinikę medycyny reprodukcyjnej BioTexCom poświęcone temu, jak wygląda opieka nad urodzonymi przez surogatki niemowlętami, czekającymi na odbiór przez obcokrajowców, dla których zostały urodzone.

Niemowlaki nie mogą być odebrane z uwagi na zamknięte granice.

W ciągu tygodnia liczba oczekujących na odbiór dzieci w hotelu wzrosła o 20 i wynosi obecnie 70 – poinformował program TSN.

Według niego dzieci odebrało sześć par, a niektórym z nich udało się wyjechać z Ukrainy.

W programie przedstawiono historię pary ze Szwecji, która przyleciała na Ukrainę, przeszła obowiązkową obserwację i zdążyła na poród dziecka.

„Potrzebowaliśmy kilku dni, żeby dowiedzieć się, jakie dokumenty musimy skompletować.

(…) To nie zajęło dużo czasu, co więcej, bardzo pomogła nam nasza ambasada” – powiedzieli przed kamerami.

Denisowa w ubiegłym tygodniu poinformowała, że zwróci się do szefa MSZ Dmytra Kułeby o pomoc w umożliwieniu rodzicom odebrania dzieci mimo zamkniętych granic w związku z pandemią koronawirusa.

źródło: nCZAS.com