Test PCR nie jest w stanie odróżnić SARS-CoV-2 od wirusów grypy?

Test PCR do wykrywania SARS-COV2 jest niewiarygodny ?

A co ze statystykami zachorowań ?

CDC czyli agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia   i Opieki Społecznej,
która zajmuje się certyfikacją medyczną , wycofuje zezwolenie na używanie testu PCR do wykrywania SARS-COV2. CDC przyznaje, że test PCR nie jest w stanie odróżnić SARS-CoV-2 od wirusów grypy.
Po 31 grudnia 2021 roku CDC wycofa wniosek do U.S. Food and Drug Administration (FDA) o tymczasowe zezwolenie (EUA) na stosowanie panelu diagnostycznego CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, czyli testu wprowadzonego po raz pierwszy w lutym 2020 roku do wykrywania wyłącznie SARS-CoV-2. – informuje na swojej stronie CDC.
CDC czyli Centers for Disease Control and Prevention to agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. CDC przyznaje, że test PCR nie jest w stanie odróżnić SARS-CoV-2 od wirusów grypy.
W ramach przygotowań do tej zmiany CDC zaleca laboratoriom klinicznym i ośrodkom badawczym,
które korzystały z testu CDC 2019-nCoV RT-PCR, wybranie i rozpoczęcie przejścia na inny

test na COVID-19 zatwierdzony przez FDA.
CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy.
Takie testy mogą ułatwić dalsze badania zarówno pod kątem grypy, jak i SARS-CoV-2 oraz mogą zaoszczędzić czas i zasoby w miarę zbliżania się do sezonu grypowego.

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html

Laboratoria i ośrodki badawcze powinny przeprowadzić walidację i weryfikację wybranego testu w swoim obiekcie przed rozpoczęciem badań klinicznych. – czytamy w komunikacie Dr Kary Mullis, laureat Nagrody Nobla i wynalazca procesu PCR powiedział kilka lat temu, że „PCR jest procesem. Nie mówi ci, że jesteś chory”.

Nigdy nie miał to być test Covida.

Dr Pascal Sacre, słynny Belg specjalizujący się w intensywnej terapii, powiedział, że proces RT-PCR był nadużywany i stosowany jako usilna i celowa strategia mająca na celu stworzenie pozorów pandemii w oparciu o fałszywe wyniki testów,
a nie rzeczywiste przypadki Covid.

źródło artykułu: koscierzyna24.info