Nadchodzą ciężkie czasy dla Przedsiębiorców. LAICY i etatyści u władzy.

Uwaga na druk 888 – nawet 25 lat za przestępstwa podatkowe.
Do tej pory przedsiębiorcy traktowani byli jak psy. Teraz kiedy wejdzie nowy KK będą traktowani jak zabite psy – nie mylić z przestępcami a nie przedsiębiorcami.

Jesteśmy za zdecydowanym i sprawnym karaniem oszustów podatkowych, ale nie zaakceptujemy sytuacji w której ścigani są przedsiębiorcy uczciwi tylko dlatego, że kupili lub sprzedali towar firmom słupom (o czym nie wiedzieli), lub przypadkowo zostali wplątani w karuzelę podatkową.
Przedsiębiorca może sprawdzić swojego kontrahenta tylko w KRS lub rejestrze przedsiębiorców. To Urzędy skarbowe lub Urzędy celne winny na bieżąco dbać o aktualną informację w KRS wpisując do niego ostrzeżenia. Przedsiębiorca nie ma możliwości sprawdzania kontrahenta – szczególnie przy ochronie danych osobowych.
Często ściąga on towar z drugiego końca Polski i to przez internet. Sprawdza więc swojego kontrahenta w KRS. Reszta winna należeć do organów ścigania. Tymczasem sytuacja była i będzie odwrotna.
Karać będzie się podatnika który jest uczciwym płatnikiem podatku a w sytuacji kiedy już zdarzy się, że organy ścigania czy organy skarbowe znajdą firmę słupa ten idzie na współpracę obciążając fikcyjnie firmę uczciwą. Finał: oszust wychodzi na wolność a uczciwy przedsiębiorca ląduje w areszcie.

Jerzy Jachnik.

 


Postaw mi kawę na buycoffee.to