Jesteś tutaj
Home > Afery > Hawley to pierwszym senator który będzie kwestionował wyniki Kolegium Wyborczego USA

Hawley to pierwszym senator który będzie kwestionował wyniki Kolegium Wyborczego USA

Hawley to pierwszym senator który będzie kwestionował wyniki Kolegium Wyborczego USA
Senator Josh Hawley (R-Mo.) powiedział, że sprzeciwi się podczas liczenia procesu głosowania Kolegium Wyborczego w dniu 6 stycznia, stając się pierwszym senatorem, który potwierdził, że ogłosi protest.

"Nie mogę głosować, aby potwierdzić wyniki kolegium wyborczego w dniu 6 stycznia bez podnoszenia faktu, że niektóre stany, zwłaszcza Pensylwanii, nie przestrzegały przepisów wyborczych, " Hawley napisał w oświadczeniu w poniedziałek. "I nie mogę głosować, aby certyfikować bez wskazanie bezprecedensowych wysiłków mega-korporacji, w tym Facebook i Twitter, ingerować w te wybory, na poparcie Joe Biden", dodał.

Powiedział, że Kongres powinien zbadać zarzuty oszustwa wyborczego i upewnić się, że przyszłe wybory są bezpieczne.

Według republikanina z Missouri obie izby nie działały w odpowiedni sposób.

"Z tych powodów, Hawley kontynuował: "Będę postępować zgodnie z tą samą praktyką, jaką demokraci członkowie Kongresu mieli w przeszłości i sprzeciwili się podczas procesu certyfikacji w dniu 6 stycznia, aby podnieść te krytyczne kwestie."

Hawley zauważył, że Demokraci sprzeciwili się podczas wyborów w 2004 i 2016 roku "w celu podniesienia sprawę" o integralność wyborów. "Byli chwaleni przez demokratyczne przywództwo i media, gdy" sprzeciwił, Hawley dodał, mówiąc, że "mieli do tego prawo", a Republikanie zaniepokojeni uczciwością wyborów w wyborach 3 listopada "mają prawo zrobić to samo".

W ciągu ostatnich kilku tygodni, Rep Mo Brooks (R-Ala.) i innych prawodawców House GOP zobowiązały się do sprzeciwu wobec liczenia głosów Kolegium Wyborczego podczas wspólnej sesji Kongresu.

Ich wysiłek wymaga senatora i członka Izby, które mogłyby wywołać serię debat przed głosowaniem w sprawie tego, czy poświadczyć stanowe głosowanie Kolegium Wyborczego zatwierdzić.

Niektórzy członkowie kierownictwa GOP, w tym większość Bat John Thune (R-SD), powiedział, że ich wysiłki są skazane na niepowodzenie.

I w ciągu ostatniego weekendu, Rep Adam Kinzinger (R-Ill.), w komentarzach szeroko nagłośnione przez serwisy informacyjne, o których mowa wysiłku Brooks jako "oszustwo."

Inny Republikanin, senator John Cornyn (R-Texas), powiedział, że próba zakwestionowania głosów jest nieprawdopodobna.

"To w zasadzie przechodzi przez ruchy," Cornyn powiedział, zgłaszane The Hill. "To daremne ćwiczenie."

Ale Brooks, ze swojej strony, wskazał, że "dziesiątki" członków Izby go wesprą . "Mamy zamiar sponsorować i współsponsorować sprzeciwy do głosowania Electoral College zwraca," Brooks powiedział Fox News w dniu 28 grudnia.

W poprzednim wywiadzie dla programu The Epoch Times American Thought Leaders, Brooks powiedział, że wierzy, że głosowanie w Kolegium Wyborczym może zostać odrzucone, a wybory mogą ostatecznie zostać rozstrzygnięte w Izbie Reprezentantów.

Były senator Kalifornii Barbara Boxer "próbował uderzyć Ohio george Bush z powrotem w 2005 roku, więc nie jest to niezwykłe," Brooks powiedział w wywiadzie dla Fox Business w dniu 15 grudnia. "Prawo jest bardzo jasne, Izba Reprezentantów w połączeniu z Senatu Stanów Zjednoczonych ma prawo do przyjęcia lub odrzucenia wyborów Kolegium wniosków głosowania z państw, które mają takie wadliwe systemy wyborcze, że nie są one godne naszego zaufania."

Nowy Kongres ma zostać zaprzysiężony 3 stycznia.

źródło: ntd.com

Podobne artykuły

Top